Home Genel Kişisel Markanızı 1 Haftada Büyütecek 5 İpucu

Kişisel Markanızı 1 Haftada Büyütecek 5 İpucu

by Editör

Kişisel marka oluşturmak” deyince aklınıza aylar hatta yıllar gelebilir. Bu sürecin uzun olduğu doğru ancak kısa sürede sonuç almak istiyorum diyenler için minik ipucular hazırladık.
Peki kişisel markanızı bir haftada büyütmek için neler yapmalısınız?

1) Hedef Kitlenizi Belirleyin

Ulaşmaya çalıştığınız kitleyi belirlemek size kişisel markalama sürecinde yol gösterici olacak bir unsurdur. Bu yüzden hedef kitlenizin kimlerden oluştuğunu belirlemek yapmanız gereken ilk şeylerden biridir. Hedef kitlenizi analiz etmek de size çok büyük artı sağlayacaktır. Aynı zamanda hedef kitlenizi belirlemek, onlara ne sunacağınız konusunda da size yardımcı olacak, ihtiyaçlarınızı göz önüne serecektir.

2) Bir Web Sitesi Oluşturun

Siteniz, kişisel markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen hedef kitleniz için olmazsa olmazdır. Dinamik ve profesyonel görünümlü bir site oluşturmak istiyorsanız, buna zaman ve çaba harcamak önemlidir. İçeriğinizi kısa ve ilgi çekici tutun ve güçlü bir web sitesi oluşturmak için yüksek çözünürlüklü resimler kullanın.

3) Sosyal Reklamlar Yayınlayın

İster küçük ister büyük bir markanız olsun, reklam kullanmak, trafiği ve katılımı artırmak gibidir. İçeriğinizi kaç kişinin gördüğünü, bu kişilerin kim olduğunu ve markanızla deneyimlerini karşılayabileceğini kontrol etme gücüne sahipsiniz.

Doğru etkileşimi sağlamak için hedefli kampanyalar oluşturmak da önemli. Bunun için uygulamaların reklam yöneticilerini kullanabilirsiniz. Bu, ziyaretçileri açılış sayfalarınıza çekmek için bir etkileşim sonrası kampanya veya bir web sitesi trafiği kampanyası olabilir. Reklamlar söz konusu olduğunda sonsuz olasılıklar vardır ve bunun bir servete mal olması gerekmez!

Bu, ziyaretçileri açılış sayfalarınıza çekmek için bir etkileşim sonrası kampanya veya bir web sitesi trafiği kampanyası olabilir. Reklamlar söz konusu olduğunda sonsuz olasılıklar vardır ve bunun bir servete mal olması gerekmez!

4) Fenomenlerle İş Birliği Yapın

Muhtemelen sosyal takipçi kitlenizi büyütmenin en hızlı yollarından biri, tutarlı bir şekilde işbirliği yapmak, diğer etkileyicilerin videolarını ve içeriklerini öne çıkarmak ve bunlarda görünmektir.

Sektörle ilgili diğer etkileyicilerle güçlerinizi birleştirmek, güvenilirliğinizi artırmanıza ve maruz kalmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur. Podcast’ler, Canlı videolar, işbirliğine dayalı kampanyalar ve promosyonlar, yeni takipçileri çekerken ve topluluğunuzda bir otorite konumuna yükselirken genel katılımınızı artırmak açısından uzun bir yol kat eder.

5) Daha Fazla İnsanla Tanışın

Bir marka oluşturmaya çalışırken, ne kadar çok insanla tanışırsanız o kadar popüler olursun. Tanıdığınız her kişi markanızı tanıtmanıza yardımcı olabilir. Bu ilişkilerin internetin ötesine geçmesi gerekiyor. Çevrimiçi etkileyiciler faydalıdır, ancak aynı zamanda diğer yollarla da etkileyicilerle tanışmanız gerekir. Her zaman, her yerde yerel endüstri ile ilgili etkinliklere ve ağlara katılın.

Kendi sektörünüzle ilgili sosyal çevrelerde bulunmak elbette işinize yarayacaktır ancak farklı sektörlerde de bulunarak portföyünüzü genişletmelisiniz. Böylece hem farklı ortamlardan kişilere markanızı tanıtmış olacak hem de farklı konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Kaynaklar:

https://smallbiztrends.com/2017/08/building-a-personal-brand.html


Benzer Yazılar

Yorum Yapın