Home Genel 10 Etkili Kişisel Marka Olmuş İsim

10 Etkili Kişisel Marka Olmuş İsim

by Editör
Doğru yapılan 10 etkili kişisel marka örneği

Kişisel markalaşmanın belirli bir sınırı yoktur. Kim olursanız olun, yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz.

Tam da bu sebeple, ilham almanız için başarılı ve en güçlü kişisel markalar arasından sizler için bir derleme yaptık.

Bill Nye, Shaun White ve Charli Marie gibi insanların etkili kişisel marka örneklerinden gelin birlikte ilham alalım.

 • Elon Musk
 • Gary Vaynerchuk
 • Charli Marie
 • Alice Thorpe
 • Nesha Woolery
 • Bill Nye
 • Melyssa Griffin
 • Melyssa Griffin
 • Shaun White
 • XO Pixel
 • Roberto Blake

1. Elon Musk

https://www.tesla.com/

Elon Musk’un adı neredeyse Coca-Cola kadar bilinir. Teknolojiye hiç ilginiz duymasanız bile, tam anlamıyla bir marka haline gelen Musk’u görmezden gelmeniz mümkün değildir.

Kişisel bir markaya sahip olmak sizi herkese açık bir figür haline getirir ve bu nedenle kamuya yaptığınız açıklamaların eleştirilerine çok fazla konu olursunuz.

Elon, az miktarda geri sağlayacak konular için büyük miktarlarda para harcadığı ve bilimden çok egosunu tatmin etmek ve olduğundan daha fazla görünmek için bir Tesla’yı uzaya fırlatmak gibi tanıtım reklamları için eleştirildi.

Onun hakkında ne düşündüğünüze bakılmaksızın, onun gücü ve takibi bize henüz icat edilmemiş teknolojileri ve gizemlerini keşfetmeye bırakılan bütün bir evreni gösterdi.

Halka açık bir figür olmasına rağmen, yüzü Tesla.com’da yoktur. Bunun yerine, yenilikçi markasını benzersiz kılan göz alıcı ürünlerdir. Tüm bu büyüleyici ürünlerinin arkasında kapsamlı araştırma, geliştirme ve Musk tarafından seçilen mükemmel mühendislerden oluşan bir ekip bulunmaktadır.

Kendisinin bir fotoğrafı bile olmayabilir, ancak varlığı internet sitesinin her bölümünde hissedilmektedir.

2. Gary Vaynerchuk

https://www.garyvaynerchuk.com/

O mucizeler yaratmıyor, ancak ailesinin likör mağazasını bir e-ticaret imparatorluğuna dönüştürmeyi başardı. Girişimci özlemi olan herkes için umut veren bir başarı hikayesidir onunkisi.

Sosyal medya aracılığıyla etkileyici hale gelen Gary’nin hikayesi, sıkı çalışma ve özveri ile onu başarıya götüren mütevazi bir şekilde başlamıştır. Otantikliği ve öz-determinizmini somutlaştıran kişi olarak karşımıza çıkmaktadır.

YouTube, Instagram ve LinkedIn gibi platformlarda içerik oluşturmakla başlayarak, kendi temellerini atmış ve kendisini örnek alan her insanın kendi koşullarıyla başarıya ulaşmasını arzulayan birisi olarak konumlandırmıştır kendini.

Ayrıca Vaynermedia’nın kurucularından biridir. Güçlü bir kimlik yaptıklarınıza güven verir insanlara. Süpermarkette markalı ürünlere ulaşmamızın nedeni budur: Ne aldığımızı biliyoruz. Sürprize yer yok! Ürünün değeri ve satış noktaları kanıtlanmıştır ve iyi bilinir. Kendi kişisel markanız da tanınabilir olmalıdır.

3. Charli Marie

https://charlimarie.com/

Charli Marie, pop punk grubu Fall Out Boy’a adadığı Tumblr’ sayfası oluşturduğunda henüz bir tasarım öğrencisiydi. Bu sayfası gruba duyduğu sevgi ve kendisi gibi gruba hayranlık duyan insanlarla iletişim kurma arzusundan oluşturuldu. Tumblr’daki popülaritesi, kendisine ait bir tişört markası yaratmasına açtı.

Charli, tişört işinin yükselişi ve düşüşü hakkında yazılar yazdı. Şirketinin kaybettiği momentuma odaklanmıyor, bunun yerine bir tasarımcı olarak izlediği yolda önemli bir adım olarak ona çerçeveler çiziyor.

Eğlenceli bir kaşıntıyı çizmekten başka bir amaca hizmet etmeyen yaratıcı bir fikri olanlar için Charli’nin Tumblr hikayesi, en sevdiğiniz pop punk grubunun hayran sayfasının hangi fırsatları getirebileceğini asla bilemezsiniz. Yaratıcı fikri olan insanlar için, Charli’nin Tumblr hikayesi ilham veriyor. En sevdiğiniz pop punk grubu için oluşturduğunuz bir hayran sayfasının hangi fırsatları getirebileceğini bazen tahmin bile edemezsiniz.

Bugün Charli Convertkit için uzaktan çalışıyor, başarılı bir YouTube kanalına ev sahipliği yapıyor ve kendisi için seyahat ve eğlence dolu bir hayat kurdu. İyimser kişiliği ve tasarım becerileri kişisel markasının merkezinde yer bulmuştur. Başarıya giden birden fazla yolun olduğu kanıtlayan başka harika bir örnek olarak önümüze çıkıyor.

4. Alice Thorpe

https://www.alicethorpe.co.uk/

Alice Thorpe, YouTube kanalında kendini “her seferinde bir piksel yaşamakta olan serbest grafik tasarımcı” olarak tanımlıyor. Alice, kendini eğlence odağı yapmaktan korkmuyor ve bu öz-referanslı slogan mükemmel bir giriştir onu tanımak için.

Hem Youtube’da hem kendi İnternet sitesinde tasarımcılar için ziyadesiyle içerik üretmektedir. Kitlesiyle hiç konuşmayan bir uzman. Markası rahat ve komiktir. Bu, yetenekleri ile birleşince eğlenceli ve bilgilendirici içerik sağlıyor.

Bir markanın kimliğinin önemli bir parçası sestir- Apple, Progressive ve McDonald’s’ı örnek alın. Hedef kitleleriyle konuşma şekilleri bize kişilikleri hakkında bir fikir vermektedir. Marka sesiniz otantik olmalıdır ve Alice, kişiliğini tüm güzel içeriği ile tutarlı bir şekilde iletmenin harika bir yöntemini bulmuş gözüküyor.

5. Nesha Woolery

https://neshawoolery.com/

Nesha Woolery ulaşmayı umduğu kitleyle doğrudan konuşmayı çok iyi biliyor. Proje yönetimi ve organizasyon becerileri ile Nesha, kadın tasarımcıları hedefleyen çevrimiçi kurslar, videolar ve makaleler sunmaktadır.

Kendi kişisel marka estetiğini tamamlayan hafif, havadar bir tasarıma sahip belirli bir demografiye özel bir hizmet için karşımıza çıkmaktadır.

6. Bill Nye

https://billnye.com/

Bill Nye papyon ve bilim-baba şakalar için tanınıyor olabilir, ama popüler çekiciliğinin kaplamasının altında, bilimin artan farkındalığına ve takdirine değer veren bir adam var.

Akıl ve nesnel düşünme konusundaki coşkusu, kişisel markası için bir eğlence becerisi kadar önemlidir.

Sahnedeki kişiliği nazik ve aptal görünümlüdür. Bir makine mühendisi olarak geçmişi, onu renkli sıvılarla dolu test tüplerini güvenilir uzmana üfleyen TV kişiliğinden buralara getirmiştir.

İnternet sitesi daha çok kitaplarını ve çevrimiçi mağazasını tanıtıyor olsa da içeriğin çoğu bilimle ilgili ve erişilebilirdir — hatta hiç laboratuvar önlüğü takmamış olanlara bile.

7. Melyssa Griffin

https://www.melyssagriffin.com/

Melyssa Griffin misyonunu “kalp merkezli yüksek başarılıların gelirlerini ve çevrimiçi etkilerini artırmalarına” yardımcı olmak olarak tanımlıyor. Bu özet onun kim olduğunu açıklıyor, girişimci isteklere hitap ediyor ve duygusal düzeyde bağlıyor insanları.

Hakkında sayfasındaki, “Ben mutluluğu, saygıyı ve sevgiyi hak ettiğinize inanıyorum. Ve bu hisleri varlığınızın her yarığında ve bucaklarında yaratmanız için size gerekli araçları vermeye kararlıyım.” sözleri onun kişisel markasını daha da güçlendiriyor. Bu mesajı uzmanlık ve cesaretle kaliteli içeriğine atıfta bulunuyor.

Ayrıca bir blog aracılığıyla yetiştirilen kişisel bir markanın harika bir örneğidir.

8. Shaun White

https://shaunwhite.com/

Shaun White henüz 7 yaşındayken Burton Snowboards tarafından desteklendi. Kariyeri boyunca yeniliklerin zirvesinde kalarak başka hiçbir snowboardcunun sahip olmadığı şekillerde büründü. Havada sergilediği becerileri X Games ve Olimpiyat Oyunları’nda kendisini sayısız zaferlere ulaştırdı.

Markası herkesten daha yükseklere çıkmak ve daha hızlı olmakla ilgilidir. Rekabet ve kazanma arzusu ile büyümektedir. Shaun’un markası- birçok profesyonel sporcu gibi- bedeniyle yapabileceklerinin mükemmelliği üzerine kuruludur. Taraftarlar, Shaun’un ne yaptığını açıklayan uzun biçimli pasajlarla ilgilenmiyor. Atletizmin yerçekimine meydan okuyan bu örneklerini görmeye geliyorlar.

9. XO Pixel

https://xopixel.com/

XO Pixel tasarım, kod ve teknoloji hakkında içerik oluşturmaktadır. Tasarımları, kendine öz bir yaklaşımla renklerin eğlenceli sıçramasına ilişkin yaratıcılığını göstermektedir. Ücretsiz içerikleri iyi bilgilendirilmiş ve yararlıdır, değerlerini kanıtlamak ve ücretli üyeliklerini teşvik etmeye yöneliktir. Marka bilinci oluşturma, göz kamaştırıcı göz kamaşmasına dayalı sığ bir arayış değildir ve XO Pixel, bunu kanıtlamaktadır.

10. Roberto Blake

http://robertoblake.com/

Roberto Blake de girişimcilik başarısının somut bir örneğidir. Harika medya yaratarak, 1200’den fazla video yayınlayarak ve yaratıcılık ve özgürlükle hareket edenlere yardımcı olmak için müfredat geliştirerek kendi ajansını yönetmektedir.

İnternet sitesinin tasarımı her tasarımcıya gerçek tutkuları etrafında iyi bir kariyer inşa etmek ilham verecek yaratıcı enerjisi, kişiliği ve zekası ile doludur.

Başarılı kişisel marka örneklerinin hazırlanmasında bizlere destek olan Kişisel Marka Okulu‘na teşekkür ederiz.

Benzer Yazılar

Yorum Yapın